EMPEROR'S SILK & OLD WHITE
Megláttam egy színt és birtokolni akartam. Mindössze ennek apropójából készült ez a kis szekrény. Emperor's Silk, azaz a császár selyme a neve az alapszínnek. Ebből a mély, lüktető vérpirosból 1:1 arányban fehérrel keverve kapjuk azt az élénk rózsaszínt, ami megtetszett.
A kis szekrény nem volt különösebben rossz állapotban, kevés szerkezeti javítást igényelt, némi tisztogatás után festhettem. Először a tiszta piros színnel lefestettem azokat a részeket, amiket pirosan akartam látni, azaz a kis kazettákat, oszlopot, az alsó rész tetejét. Ezt maszkolószalaggal körberagasztottam. A rózsaszínnek tervezett részeket ébenfekete Dulux falfestékkel festettem át, mivel nem egy steril rózsaszínt akartam végeredményként, hanem egy bohókásan öreg felületet. Ki akartam próbálni a Black Waxot, ami ehhez a hatáshoz tökéletes segítség. Annie Sloan Emperor's Silk és Old White 1:1 keverékével két rétegben kentem át a fekete festéket, száradás után visszacsiszoltam az éleken erősebben, a sima felületeken finomabban. Nem bírtam megállni, hogy ne transzferáljak rá, számomra mindig egy csoda, ahogy felkerül a minta akár a leglehetetlenebb felületre is! Ezután egy réteg Clear Waxal átdörzsöltem és varázsütésre feléledtek az addig paszteles színek. A legjobban várt rész, a Black Wax használata volt. Nem csalódtam! Sőt, a fekete aláfestést igazából ki is hagyhattam volna, egymaga hozta a csiszolással visszakoptatott réteg hatását.
A neheze a fedlap volt, sokáig nem volt ötletem rá, milyen is legyen. Márványt vágatni túl macerás, nem elég átugrani a Bauhausba... Végül mozaikozás mellett döntöttem, nem mintha az 1x1 centis kockákat egyenként felragasztani könnyű lenne... Maga a szekrény elég mozgalmas, ezért nagyon egyszerű mintát használhattam csak, a sakktáblamintánál már csak az egy színű felület lett volna semlegesebb. Azért a közepébe egyetlen egy kis arany lapocska bekerült. A szekrény tetejét is befestettem, meghagytam keretnek a mozaikozott fedlap körül, a fiók felé sínt ragasztottam extra erős építési ragasztóval, ami megtartja majd a lapot. A mozaikhoz nem volt egyszerű ragasztót választani, mert túl gyors kötésű volt mindegyik. És ilyen apró mintánál még sokat kell korrigálni. A csemperagasztó sem vált be. mert másnap lepotyogtak az akril mozaikok. Meglepő módon az amúgy elfeledett Technokol Rapid működöt! Utolsó próbálkozásként tettem vele egy kísérletet. Átlátszó, lassan köt meg de tökéletesen.
Az ajtóra az eredeti fogantyú került vissza, némi rózsaszín festékkel átkenve, a fiókra egy ezeréves kis réz gombot találtam.